Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Amerika Birleşik Devletleri nezdindeki Temsilcisi olarak görevime başlamış olmaktan büyük onur ve mutluluk duymaktayım.

Siyasi, ekonomik, ticari, eğitim ve kültürel konularda işbirliği bakımından büyük potansiyel taşıyan KKTC ve ABD ilişkilerinin geliştirilip derinleştirilmesi, tüm Temsilcilik mensuplarıyla birlikte, en öncelikli hedefimizi teşkil etmektedir.

Uzun yıllardan beri ABD’de yaşayan veya öğrenci olarak burada bulunan sayıca mütevazi olmasına karşın başarılı ve saygın bir konuma ulaşan vatandaşlarımızın bu hedefe varılmasındaki rolü tartışılmaz önemdedir. Bu mühim hedefi başarmak için sizinle birlik ve dayanışma içerisinde çalışma gayreti ve azmi içerisinde olacağımı belirtmek isterim. Bu ülkede yaşayan vatandaşlarımızın ABD ile ilişkilerimizin her alanda geliştirilmesi ile müşterek çıkarlarımızın korunmasına yönelik bugüne kadar verdikleri değerli katkılarının bundan sonra da devam edeceğine inancım tamdır.

ABD’nin çok kültürlü yapısında işinsanı, akademisyen gibi başarılı ve seçkin roller üstlenmiş olmanız memnuniyet vericidir. Kıbrıs Türk toplumunun üyelerinin bu ülkede hak ettikleri önemli konumu güçlendireceklerinden ve aralarındaki dayanışma ruhunu da sağlamlaştıracaklarından eminim.

Değerli vatandaşlarımız, buradaki varlık nedenimiz sizsiniz. Temsilciliğimiz, size her zaman açık ve her türlü yardıma hazırdır. Temsilciliğimiz sizler için, sorunlarınızın ciddiyetle ele alınacağı ve beklentilerinizin mümkün olduğu ölçüde karşılanacağı, ülkemizden uzak bir yuva olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve mesai arkadaşlarım adına sizlere en iyi dileklerimi sunuyorum.

Mustafa Lakadamyalı
Temsilci